ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8805724
*
nr 880 5724
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 270
Utrop:
6.000 kr
Såld:
9.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 mars 2014
kl 19:53:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/3 20:44:13
1
6.600 kr
10/3 19:02:39
2
6.200 kr
10/3 19:03:16
2
6.600 kr
10/3 19:06:28
1
6.800 kr
10/3 19:36:38
3
6.800 kr
10/3 19:36:52
3
7.200 kr
10/3 19:37:25
1
7.200 kr
10/3 19:37:40
1
7.600 kr
10/3 19:39:19
4
8.200 kr
10/3 19:40:03
1
8.000 kr
10/3 19:40:26
1
8.400 kr
10/3 19:41:03
3
9.000 kr
10/3 19:42:49
1
8.800 kr
10/3 19:45:12
1
9.400 kr
10/3 19:48:52
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 880 5724
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 270
Utrop: | 6.000 kr |
---|---|
Såld: | 9.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/3 20:44:13 | 1 | 6.600 kr |
10/3 19:02:39 | 2 | 6.200 kr |
10/3 19:03:16 | 2 | 6.600 kr |
10/3 19:06:28 | 1 | 6.800 kr |
10/3 19:36:38 | 3 | 6.800 kr |
10/3 19:36:52 | 3 | 7.200 kr |
10/3 19:37:25 | 1 | 7.200 kr |
10/3 19:37:40 | 1 | 7.600 kr |
10/3 19:39:19 | 4 | 8.200 kr |
10/3 19:40:03 | 1 | 8.000 kr |
10/3 19:40:26 | 1 | 8.400 kr |
10/3 19:41:03 | 3 | 9.000 kr |
10/3 19:42:49 | 1 | 8.800 kr |
10/3 19:45:12 | 1 | 9.400 kr |
10/3 19:48:52 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14